LABORATORIUM

We współczesnym laboratorium analitycznym sprężone powietrze znajduje wiele zastosowań.
 
Gazy laboratoryjne
Różne gazy stanowiły od dawna ważne media stosowane w diagnostyce laboratoryjnej, stanowiąc niezbędny element różnorodnych procesów analitycznych. Tradycyjny sposób zaopatrywania w gazy laboratoryjne polegał na dostarczaniu butli ze sprężonymi gazami, skąd po rozprężeniu przesyłane były do urządzeń laboratoryjnych. Wzrost zapotrzebowania na gazy laboratoryjne spowodował wzrost zainteresowania generatorami gazowymi, ponieważ tradycyjne metody pozyskiwania gazów okazały się nieopłacalne ekonomicznie. Generatory gazów laboratoryjnych, zasilane miedzy innymi przez sprężarki JUN-AIR, są w stanie dostarczyć odpowiednią dla danego procesu analitycznego ilość gazu o wymaganej czystości.
 
Dostępne są różne typy generatorów gazów laboratoryjnych:
 
Genarator powietrza zerowego
Generator wytwarzający sprężone powietrze wolne od węglowodorów mające zastosowanie w chromatografii gazowej.     
 
FT-IR Generator
The FT-IR Generator wytwarzający suche, pozbawione dwutlenku węgla powietrze lub gaz do zastosowania w spektrometrach FT-IR oraz do badań NMR, ICP i AA.
 
TOC Generator
Generator wytwarzający sprężone powietrze wolne od węglowodorów i dwutlenku węgla stosowane jako nośnik w analizatorach TOC.
 
Generator azotu
Dramatycznie rosnące zapotrzebowanie na analizy chemiczne oparte o technikę separacyjną LC/MS spowodowało wzrost zapotrzebowania na generatory azotu. Technika LC/MS służy do identyfikacji składników i określenia struktury i właściwości chemicznych cząsteczek. Ma ona zastosowanie np. w identyfikacji ludzkiego DNA, wykrywaniu związków sterydowych u sportowców czy analizie substancji leczniczych. Proces separacji wymaga stałego przepływu azotu o wysokiej czystości pod określonym ciśnieniem.

Kontakt z nami

OXYMED

93-620 Łódź,
ul. Bronisin 34

tel. kom. 601 236 877
tel. kom. 601 232 077
tel. kom. 605 268 776

e-mail: biuro@oxymed.pl
Napisz do nas